۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ آذر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر اتباع و مهاجرین خارجی دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی
صفحه اصلی
1396/06/02 اتباع افغانستاني كه در ايران زندگي مي كنند بهترين شرايط را در مقايسه با زندگي اتباع خارجي در ساير كشور ها دارند
اتباع افغانستاني كه در ايران زندگي مي كنند بهترين شرايط را در مقايسه با زندگي اتباع خارجي در ساير كشور ها دارند
وزير كشور با اشاره به اينكه ايران همواره سعي كرده است كه به حل مشكلات افغانستان كمك كند گفت: دولت و ملت ما همچنان در كنار مردم افغانستان بوده و آماده ايفاء نقش جدي تر در روند توسعه و بازسازي افغانستان است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور دكتر عبدالرضا رحماني فضلي در مراسم روز ملي افغانستان كه دوشنبه شب در سفارت اين كشور در تهران برگزار شد با بيان اينكه دولت و ملت ايران در سال هاي جنگ داخلي افغانستان همواره در كنار مردم اين كشور بوده است گفت: پس از سقوط طالبان، ايران نقش مؤثري در بازسازي افغانستان داشته است.
وي در ادامه افزود: جمهوري اسلامي ايران از هيچ كمكي به دولت افغانستان براي نابودي تروريست ها دريغ نمي كند. ايران با وجود تحريم هاي ظالمانه طي يك دهه گذشته، نزديك به 500 ميليون دلار براي بازسازي افغانستان اختصاص داده است و آمادگي دارد تا در آينده و متناسب با همراهي جامعه بين المللي و كشورهاي منطقه در روند توسعه و بازسازي افغانستان نقش جدي تري ايفا كند.
وزير كشور:97 درصد پناهندگان افغانستاني كه به ايران پناهنده شده اند در شهرهاي ايران زندگي مي كنند و به اعتراف  سازمان هاي  بين الملل اتباع افغانستاني كه در ايران زندگي مي كنند  بهترين شرايط را در مقايسه با زندگي اتباع خارجي  درساير كشور ها دارند
وزير كشور خاطر نشان كرد: ايران هيچ محدوديتي براي توسعه مناسبات خود با كشورهاي همسايه از جمله افغانستان قائل نيست و همواره خواستار رفع موانع موجود در مسير توسعه روابط تجاري، اقتصادي، سرمايه گذاري در راستاي تامين منافع متقابل است.
وي در پايان گفت: وزارت كشور جمهوري اسلامي ايران تلاش خود را براي توسعه همكاري هاي تجاري، اقتصادي، سرمايه گذاري، بانك و بيمه، گمرك و حمل و نقل، صنعت و معدن، علمي و آموزشي با افغانستان انجام مي دهد.
تعداد بازدید: 22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal