۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ مرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر اتباع و مهاجرین خارجی دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی
صفحه اصلی
1397/04/05 محمدي‌فر در نشست هم‌انديشي«روز جهاني پناهنده:» حضور 5 ميليون پناهنده در ايران/ تحصيل450 هزار دانش‌آموز پناهنده و فارغ‌التحصيلي 25 هزار فارغ‌التحصيل افغان/ 102 هزار نفر از فرزندان مهاجران غيرقانوني در ايران ثبت‌نام كرده‌اند
محمدي‌فر در نشست هم‌انديشي«روز جهاني پناهنده:» حضور 5 ميليون پناهنده در ايران/ تحصيل450 هزار دانش‌آموز پناهنده و فارغ‌التحصيلي 25 هزار فارغ‌التحصيل افغان/ 102 هزار نفر از فرزندان مهاجران غيرقانوني در ايران ثبت‌نام كرده‌اند

به گزارش روابط عمومي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور به نقل از خبرنگار سياسي خبرگزاري ميزان، احمد محمدي‌فر در نشست هم انديشي "روز جهاني پناهنده" كه صبح امروز در پرديس فرهنگي دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: ايران همواره در راستاي نگاه ارزش مدارانه و دين مدارانه خود تلاش داشته تا هر چه بيشتر وبهتر به آوارگان و پناهندگان خدمت رساني كند.
وي با بيان اينكه در پنجاه سال گذشته ايران همواره مأمن آوارگاني بوده كه دركشور‌هاي خود دچار رنج و زحمت شدند، افزود: ايران همواره در طول نيم قرن گذشته بين 3 تا 5ميليون پناهنده در كشور داشته است و تلاش كرده خدمات اوليه و مورد نياز را براي آن‌ها فراهم كند.
مدير امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور يادآور شد: امروزه علاوه بر پناهندگان در رابطه با مهاجراني كه غير قانوني وارد كشور شده‌اند، تلاش كرده ايم تا آن‌ها را نيز پذيرا باشيم و بنا بر فرماني كه رهبر معظم انقلاب سه سال قبل صادر كردند 102 هزار نفر از فرزندان مهاجران غير قانوني را در مدارس ايران ثبت نام كرده ايم.
محمدي‌فر خاطر نشان كرد: امروزه بين 430 تا 450 هزار نفر دانش آموز پناهنده را در كنار دانش آموزان ايراني مطابق با همان مزايا كه دانش آموزان ايراني در مدارس خود دارند، مصونيت بخشيده ايم.
وي افزود: امروزه در بسياري از كشور‌هاي دنيا مشكلات عديده‌اي در ارتباط با خدمات درماني وجود دارد، اما سعي كرده ايم در طول سه سال گذشته جمعيت زيادي را به كمك كميسارياي عالي پناهندگان سازمان ملل متحد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تحت بيمه سلامت درآوريم.
مدير امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور ادامه داد: تمام تلاشمان اين است جامعه‌اي سالم، شاداب و اميدوار درجامعه پناهندگان ايجاد كنيم تا اميدشان به آينده را از دست ندهند و با تمام شدن ظلم‌ها به كشور خود برگشته و كشورشان را آباد كنند. اين به عنوان يك سياست اصولي در ايران در دستور كار قرار دارد.
محمدي‌فر تاكيد كرد: همه تلاش‌ها و اقدامات ما همگي در راستاي ايجاد هنجار‌هايي در بين جامعه پناهندگان است تا بتواند رنج و آلام آوارگي را از اين عزيزان بزدايد.
وي يادآور شد: هم‌اكنون 17 هزار دانشجو و نيز 25 هزار فارغ‌التحصيل از دانشگاه‌هاي ايران از جمعيت پناهندگان افغاني به عنوان فرهيختگان علمي و فرهنگي آماده ساختن افغانستاني جديد هستند البته هنوز از عراق نيز پناهندگاني در كشور داريم.
مدير امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور در پايان گفت: همه برنامه‌هاي ما در جهت حمايت و ارتقاء امنيت پناهندگان در حوزه‌هاي بهداشت، معيشت و امنيت همچنان در دستور كار است.

تعداد بازدید: 341
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal